خرید روغن آرگان عمده | گرین وار
هیچ محصولی در سبدخرید نیست.

5 روش طبیعی درمان شوره سر

5 روش طبیعی درمان شوره سر

سلول های مرده پوست سر، به صورت پوسته های ریز سفید رنگی شروع به ریزش کرده و شوره سر ایجاد می شود. شوره سر عوارضی ندارد ولی ممکن است که فرد دچار خارش شود .

علت شوره سر

 • استفاده از شامپوی نامناسب با پوست سر و مو: هنگام خرید شامپو، حتما شامپویی متناسب با موی سر خود انتخاب کنید زیرا بعضی از محصولات با پوست سر سازگاری ندارند و پوست سر را تحریک می کند و باعث ایجاد شوره سر می شود.
 • شانه نزدن موها: باید روزانه موهای خود را به آرامی شانه بزنید تا سلول های مرده پوست سر از بین بروند و از شوره زدن جلوگیری شود.
 • افزایش مخمرها: در فصل زمستان، مخمرها افزایش پیدا می کنند و باعث ایجاد شوره سر می شوند ولی در فصل تابستان به دلیل گرمی هوا و اشعه خورشید باعث کاهش مخمرها و شوره سر می گردد.
 • خشک شدن پوست سر: تغییر شرایط محیطی به عنوان مثال وقتی از محیط گرم به محیط سرد وارد می شوید، شوره سر و به دنبال آن خشک شدن پوست سر اتفاق می افتد.
 • استفاده نادرست از محصولات و مواد شیمیایی ناسازگار با پوست سر و مو: پوست سر موهای شما با استفاده از مواد شیمیایی و رنگ کردن مداوم تحریک می شود و باعث ایجاد شوره می گردد.
 • نوعی شوره سر نیز وجود دارد که از قارچی به نام ملامزیا است. در برخی افراد که دچار بیماری خاص هستند باعث تحریک پوست سر و ایجاد شوره می شود.
 • استرس
 • تغییرات هورمونی

انواع شوره سر و روش های درمانی آن

بسته به شدت شوره سر ( خشک یا چرب) درمان های متفاوتی برای شوره سر با روش طبیعی  وجود دارد.

 1. شوره خشک

این نوع شوره با توجه به شرایط آب و هوایی و با توجه به سرد و گرم بودن هوا به وجود می آید و در فصل زمستان تشدید می شود. در بعضی اوقات شستن موها با آب داغ باعث ایجاد شوره خشک و کمی خارش می شود. اگر شوره خشک با خارش شدید باشد حتما بیماری پوستی است و باید به پزشک مراجعه کنیم.

 1. شوره چرب

علت چربی پوست سر به این دلیل است که در زیر پوست سر، غدد تولید کننده سبوم وجود دارد که یک نوع ماده روغنی است و باعث محافظت و مرطوب سازی پوست می شود، اگر سبوم زیاد شود پوست سر چرب می شود و در نتیجه باعث پوسته پوسته شدن و ایجاد شوره می گردد. این شوره رنگ زردی دارد و اندازه آن از شوره خشک بزرگ تر است.

درمان شوره سر با روش طبیعی

1) استفاده از ماست

 ماست را به مدت 20 دقیقه روی پوست سر بمالید و سپس بشویید و بعد از آن کمی شامپو متناسب با مو خود استفاده کنید و موها را آبکشی نمایید. با این راه حل می توانیم شوره سر با روش طبیعی و با استفاده از مواد قابل دسترس درمان کنیم.

 

2) استفاده از قرص آسپرین

دو عدد قرص آسپرین را له کنید و به شامپوی خود اضافه کنید و به مدت 20 دقیقه روی پوست سر بماند و بعد آبکشی کنید.

 

3) سرکه سیب

مقداری سرکه سیب که با آب برابر باشد. بعد از این که موها را با شامپوی مخصوص شستشو دادید، کمی سرکه را در کف دست بریزید و روی پوست سر بمالید.

10 تا 15 دقیقه روی پوست سر بماند و سپس آبکشی کنید. این کار را یک هفته تکرار کنید.

 

4) استفاده از روغن نارگیل

روغن نارگیل را حرارت دهید و شب به پوست سر ماساژ دهید.  تا صبح روی پوست سر بماند و بعد موها را دوبار با شامپو بشویید. این روغن پوست سر را مرطوب می کند. این کار را یک هفته تکرار کنید.

 

5) جوش شیرین

جوش شیرین را روی پوست سر بمالید و یک دقیقه ماساژ دهید و سپس سرتان را بشویید و این کار را تا 2 هفته تکرار کنید.

 

6) روغن درخت چای

این روغن را هنگام شب روی پوست سر ماساژ دهید و تا صبح روی موها بماند و سپس آبکشی نمایید.

روش طبیعی رفع شوره سر

روش طبیعی رفع شوره سر

دیگر روش های مفید برای درمان طبیعی شوره را در ادامه بیان می کنیم.

 • لیمو: یک درمان برای شوره با روش طبیعی، استفاده از لیمو است. کمی آب لیمو را روی پوست سر بمالید و 1 تا 2 دقیقه ماساژ دهید و سپس آبکشی کنید.
 • نمک: مقداری نمک را روی پوست سر به آرامی ماساژ دهید تا شوره از بین برود و سپس موهای خود را با شامپو مخصوص شستشو دهید.
 • تخم مرغ: سفیده و زرده 2 عدد تخم مرغ را با هم مخلوط کنید و روی پوست سر به مدت 1 دقیقه ماساژ دهید و بعد از یک ساعت موهای خود را بشویید.
 • سیر: یک قاشق پودر سیر را با یک قاشق لیمو مخلوط کنید و یک خمیری به دست می آید و این خمیر را روی پوست سر خود بمالید و به مدت 4 دقیقه روی پوست سر بماند و سپس با آب سرد آبکشی کنید.
 • روغن زیتون: مقداری روغن زیتون را حرارت دهید و روی پوست سر خود بمالید و به آرامی ماساژ دهید. روغن زیتون باعث سالم ماندن و درخشان شدن موها می شود و شوره را از بین می برد.
 • آلوئه ورا: یک عدد آلوئه ورا را از وسط نصف کرده و ژل حاصل از آن را روی موهای خود بزنید و سپس موهایتان را با شامپو مناسب شستشو دهید.
 • پیاز: یک عدد پیاز را رنده کنید و سپس روی پوست سر خود بمالید و بعد از یک ساعت شستشو دهید.
راهکار تخصصی درمان شوره سر

راهکار تخصصی: برند سریتا برای رفع آن محصولات تخصصی تولید می کند.

هنگام مراجعه به متخصص پوست و مو، اولین پیشنهاد و دستور پزشک شامپوهای ضد شوره سریتا است.

"<yoastmark

سریتا هم برای موهای چرب و هم برای موهای خشک محصول جداگانه به داروخانه ها عرضه می کند.

می توان خیلی راحت و بدون دغدغه آماده سازی از آنها استفاده کرد.

برای سفارش شامپو ضد شوره سر و ارسال رایگان در هر جای ایران با ما تماس بگیرید.

شماره تلفن ها   44662431-051 | 09195389466

همچنین شما می توانید با متخصص پوست و مو گرین وار برای تشخیص محصول مناسب موهای خود مشاوره نمایید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۴ رای
0
دیدگاه‌های نوشته

*
*